Mapa Sanktuarium pod tekstem
Serdecznie witamy w stolicy kultu Miłosierdzia Bożego – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: miejscu wybranym przez Boga, miejscu objawień i cudów, miejscu pielgrzymowania ludzi z całego świata. Choć to Sanktuarium jest stosunkowo młode, to jednak zajmuje bardzo ważne miejsce na mapie religijnej świata. Należy bowiem do 30 największych ośrodków kultu wszystkich religii.
Jest to przede wszystkim miejsce, które wybrał sam Bóg, bo tutaj wraz ze śmiercią Siostry Faustyny Kowalskiej złożył całe jej duchowe dziedzictwo i stąd orędzie Miłosierdzia, które jej przekazał Jezus, rozchodzi się na cały świat. Choć każdy czas i cały świat można uważać za Jego „świątynię”, to jednak są czasy i są miejsca, które Bóg obiera, aby w nich w sposób szczególny ludzie doświadczali Jego obecności i Jego łaski – powiedział św. Jan Paweł II i dodał, że właśnie takim miejscem jest Sanktuarium w Łagiewnikach.
To Sanktuarium jest także miejscem objawień, gdyż Siostra Faustyna miała ich tutaj ponad 280. Tu każde miejsce, nawet tak prozaiczne jak zakonna cela, korytarz, furta, ogród…, pamiętają jej spotkania z Jezusem, Matką Bożą, aniołami, świętymi czy duszami cierpiącymi w czyśćcu. Wystarczy tylko przekroczyć bramy posesji, by się dowiedzieć, że strzegł jej Anioł, gdy przy furcie pracowała Siostra Faustyna, a w postaci ubogiego młodzieńca przyszedł do niej sam Jezus, by poprosić o ciepły posiłek.
Jest to także miejsce wielu cudów, które tutaj wypraszają ludzie, gdy na modlitwie z ufnością zwracają się do Miłosierdzia Bożego i proszą o wstawiennictwo św. Siostrę Faustynę. Świadczą o tym choćby bardzo liczne wota i świadectwa przesłane na adres klasztoru, których każdego roku jest kilkadziesiąt tysięcy. Można więc do tego miejsca odnieść słowa Boga, które wypowiedział do Mojżesza: Zdejm sandały, bo ziemia na której stoisz, święta jest.
Wreszcie Łagiewniki są miejscem, do którego zdążają pielgrzymki z całego świata. Pod względem ilości krajów to Sanktuarium należy do ścisłej światowej czołówki, gdyż każdego roku nawiedzają to miejsce pielgrzymi z około 90-100 krajów ze wszystkich kontynentów. A każdego tygodnia miliony ludzi pielgrzymują tutaj wirtualnie przez transmisje telewizyjne, radiowe, internetowe i on-line.
- Główne wejście do Sanktuarium
- „Dom św. Siostry Faustyny” – noclegi, muzeum
- Klasztor
- „Antoninek” – stowarzyszenie „Faustinum”
-
Kaplica Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny
- Oratorium – miejsce śmierci św. Faustyny
- Kaplica Męki Pańskiej
- Bazylika Bożego Miłosierdzia
- Kaplica św. Siostry Faustyny – włoska
- Kaplica Communio Sanctorum – węgierska
- Kaplica św. Andrzeja – grekokatolicka
- Kaplica Świętego Krzyża – niemiecka
- Kaplica Matki Boskiej Siedmiobolesnej – słowacka
- Kaplica Wieczystej Adoracji
- Wieża widokowa
- Cmentarz zakonny
- „Dom św. Siostry Faustyny” – restauracja, pamiątki, prelekcje
- Dom duszpasterski – noclegi, restauracja
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. św. Siostry Faustyny
- Punkt informacyjny
- Pasaż handlowy – sklep wydawnictwa Misericordia
- Aula św. Jana Pawła II
- Parking – samochody osobowe
- Parking – autokary i samochody osobowe
- Toalety
- Most Miłosierdzia – przejście do Sanktuarium św. Jana Pawła II i na przystanek tramwajowy.