1 listopada 1862
Założenie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce przez m. Teresę Ewę z książąt Sułkowskich hrabinę Potocką. Poświęcenie domu i kaplicy w klasztorze przy ul. Żytniej w Warszawie przez abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
I Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Temat: Apostolski Ruch Bożego Miłosierdzia.
II Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Temat: Nieść światu ogień Miłosierdzia.
27 maja 2006
Pielgrzymka Ojca Świętego Benedykta XVI do Sanktuarium w Łagiewnikach.
26 sierpnia 2006
Na zaproszenie ks. proboszcza Mirosława Miłka otwarcie domu zakonnego w Sieradzu początkowo jako filii klasztoru w Świnicach Warckich. Od 26 sierpnia 2008 roku samodzielny dom. Pierwsza przełożona – s. Mirosława Ratter.
22 września 2007
Na zaproszenie abpa Tomasza Pety otwarcie drugiego domu zakonnego w Kazachstanie w Tajynszy jako filii klasztoru w Pietropawłowsku. Przełożona – s. Dominika Pindral.
III Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Temat: Szkoła miłosierdzia św. Faustyny i św. Jana Pawła II.
5 października 2008
Otwarcie nowej strony internetowej Zgromadzenia: www.faustyna.pl. Udostępnienie na niej całego „Dzienniczka” w formie pdf z certyfikatem chroniącym integralność tekstu.
1 września 2009
Powstanie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaliszu w miejsce zlikwidowanego z dniem 31.08.2009 Szkolnego Ośrodka Wychowawczego.
22 lutego 2010 roku
Rozpoczęcie transmisji radiowych z Sanktuarium w Łagiewnikach (z kaplicy klasztornej) modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego przez rozgłośnie radiowe: Radio Warszawa, Radio Niepokalanów, Radio Rodzina Wrocław, Radio Podlasie, Radio Nadzieja, Radio Ain-Karim, Radio Faustyna oraz strona: www.faustyna.pl
1 sierpnia 2011
Rozpoczęcie dzieła „Nieustannej Koronki” na stronie: www.faustyna.pl Dzięki tej inicjatywie Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest przez całą dobę, a do modlitwy sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia codziennie dołączają się internauci z wielu krajów świata.
1-5 października 2011
II Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego WACOM. Hasło: Miłosierdzie źródłem nadziei.
15 października 2011
Rozpoczęcie peregrynacji kopii łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II po parafiach diecezji krakowskiej. Zakończenie 29 czerwca 2013.
22 lutego 2012
Rozpoczęcie przez Zgromadzenie posługi na Facebooku w grupie otwartej: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
1 września 2012
Przeniesienie postulatu z domu generalnego w warszawie przy ul. Żytniej do Walendowa.
Udostępnienie na stronie internetowej: www.faustyna.pl gigapikselowej prezentacji łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Foto – Piotr Tumidajski.
Rozpoczęcie transmisji on-line (video) z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na stronie: www.faustyna.pl
Rozpoczęcie dzieła „Koronka za konających” z wykorzystaniem internetu i sieci komórkowych.
Przejęcie przez Zgromadzenie zarządu Fundacji w Lakeville, MA 02347 U.S.A. (HIS LAND, INC.).
Pielgrzymka jubileuszowa Zgromadzenia do Rydzyny – miejsca dzieciństwa i młodości założycielki m. Teresy z książąt Sułkowskich Potockiej. W uroczystej Mszy św. jubileuszowej pod przewodnictwem metropolity poznańskiego, abp. Stanisława Gądeckiego wzięło udział ponad 300 osób (sióstr, kapłanów, wychowanek, członków Faustinum, zaproszonych gości). Na zamku w Rydzynie abp St. Gądecki odsłonił tablicę pamiątkową.
Zakończenie posługi Zgromadzenia w Sieradzu, na terenie diecezji włocławskiej.
Otwarcie domu zakonnego w Ełku (diecezja ełcka). Pierwsza przełożona – s. Marlena, Anna Robak.
Rozpoczęcie peregrynacji kopii łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II po parafiach diecezji tarnowskiej. Zakończenie 10 czerwca 2015.
Zamknięcie klauzury w kontemplacyjnej części klasztoru w Świnicach Warckich. Pierwsza przełożona s. M. Saula, Teresa Firer.
Powstanie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Teresy Potockiej dla dziewcząt niedostosowanych społecznie we Wrocławiu.
Poświęcenie i oddanie do użytku „Domu św. Siostry Faustyny” przy klasztorze w Dvůr Králové nad Labem w Czechach.31 sierpnia 2014
Zakończenie posługi Zgromadzenia w Bratysławie na Słowacji.
3-5 października 2014
IV Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Temat: Święty Jan Paweł II – Apostoł Bożego Miłosierdzia.
5 października 2014
Otwarcie na Facebooku profilu: Faustyna2016 w trzech językach (polski, angielski, i hiszpański) oraz blogu w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
17 maja 2015
Wyjazd s. Filipy Bąk i s. Filipiny Szwed, po prawie rocznym przygotowaniu w Ośrodku Misyjnym w Warszawie, do posługi apostolskiej na Kubie.
Maj 2015
Na posesji Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku przy Starym Rynku ruszyły prace związane z budową nowej świątyni – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia według projektu Jacka Jaśkowca. W miejscu historycznych objawień, jakie w tym klasztorze miała św. Siostra Faustyna, w 2000 roku bp Stanisław Wielgus erygował diecezjalne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
22 czerwca 2015
Dekret abp Stanisława Gądeckiego podnoszący kaplicę Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu do rangi Sanktuarium św. Siostry Faustyny.
20 września 2015
Rozpoczęcie peregrynacji kopii łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II po parafiach diecezji bielsko-żywieckiej.
4 maja 2016
W Derdach rozpoczęcie XVII Kapituły Generalnej Zgromadzenia, na której 12 maja posługę przełożonej generalnej na drugą kadencję siostry powierzyły m. M. Petrze Kowalczyk. Wikarią generalną została s. M. Gracjana Szewc, a do Rady Generalnej zostały nadto wybrane: s. M. Agnieszka Piechnik, s. M. Miriam Janiec i s. M. Natalia Wideł. Urząd ekonomki generalnej w kolejnym sześcioleciu pełni s. M. Benedykta Stefaniak.
26-31 lipca 2016
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Ich patronką była św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II. Przed spotkaniem w Krakowie młodzi ze 187 krajów świata przebywali w różnych diecezjach, a w dniach ŚDM nawiedzili łagiewnickie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, by modlić się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie Apostołki Bożego Miłosierdzia.
30 lipca 2016
Wizyta papieża Franciszka w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach ŚDM. Modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny i posługa w konfesjonale w bazylice.
31 lipca 2016
Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej po spotkaniu z papieżem Franciszkiem i wolontariuszami ŚDM w Arenie Tauron.
17 października 2016
W tym dniu s. M. Donata Farbaniec i s. M. Gaudia Skass wyjechały do USA, aby podjąć stałą posługę w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie. Pierwszą przełożoną została s. M. Donata Farbaniec.
18 lutego 2017
Do Brazylii wyjechały trzy siostry: s. Solange Pereira (Brazylijka, która 20 lat służyła w Polsce) jako przełożona oraz s. Christofora Jagła i s. Hieronima Kuta, by w Rio de Janeiro założyć nowy dom Zgromadzenia i podjąć stałą posługę niesienia orędzia Miłosierdzia przez czyn, słowo i modlitwę.
23 kwietnia 2017
Biskup Rafał Markowski konsekrował kościół pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie przy ul. Żytniej i odczytał dekret kard. Kazimierza Nycza o ustanowieniu tego kościoła Sanktuarium św. Siostry Faustyny. Ta świątynia do czasu powstania warszawskiego była kaplicą domu macierzystego Zgromadzenia.
1 maja 2017
W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, przy grobie św. Faustyny i w rocznicę jej wieczystych ślubów, bp Ottavio Vitale RCI, ordynariusz diecezji Lezhë w Albanii, udzielił święceń kapłańskich diakonowi Michałowi Adamowi Nowakowi ze Zgromadzenia Rogacjonistów Serca Jezusowego,
31 sierpnia 2017
Zakończenie trwającej 15 lat (2002-2017) posługi Zgromadzenia w Jerozolimie w Collegium Biblicum Franciscanum przy ulicy Via Dolorosa na starym mieście i w Sanktuarium Biczowania Pana Jezusa. W tym czasie wydały „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny w języku arabskim i drobne publikacje, organizowały w Jerozolimie uroczystości ku czci Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny, modliły się o miłosierdzie Boże dla Ziemi Świętej i całego świata.
16 września 2017
Biskup Marek Marczak poświęcił nowy klasztor Zgromadzenia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej. W tym domu, u wuja Rapackiego na przełomie 1922/1923 roku, w pierwszych miesiącach służby w Łodzi, zamieszkała Helena Kowalska – św. Siostra Faustyna. W tym mieszkaniu na parterze urządzono kaplicę. Pierwszą przełożoną nowej wspólnoty Zgromadzenia została s. Benedetta Flak.
30 września 2017
Obchody stulecia posługi apostolskiej Zgromadzenia w Radomiu w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia z udziałem bp. Henryka Tomasika, pasterza diecezji radomskiej, wielu kapłanów i Radomian. Po Eucharystii odbyła się konferencja naukowa na temat: „100 lat Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu”.
5 listopada 2017
Rozpoczęcie działalności w nowo wybudowanym pawilonie gastronomiczno-handlowym dla pielgrzymów, tzw. „Zielony Pasaż”, w którym mieści się Restauracja Domu św. Siostry Faustyny, Upominki, a także wydawnictwo „Misericordia”.
Grudzień 2017
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zakończona została renowacja zespołu klasztornego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która trwała kilka lat. Dzięki wsparciu Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, Funduszu Kościelnego oraz Ofiarodawców i Zgromadzenia wszystkie ściany zewnętrze obiektu klasztornego odzyskały swe pierwotne piękno po ponad 120 latach.
22 marca 2018
Ukończenie, trwającej kilka lat, renowacji kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Przeprowadzono wymianę sieci elektrycznej, nagłośnienia, ochrony obiektu, zrobiono nowe oświetlenie kaplicy oraz odnowione zostały wszystkie ołtarze, obrazy, figury i cała polichromia.
8 maja 2018
150-lecie działalności Zgromadzenia w Krakowie. Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego na Smoleńsku (pierwsza siedziba Zgromadzenia w Krakowie). 19 maja centralne obchody w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach z udziałem abp Edwarda Nowaka z Watykanu, wielu kapłanów, rodziców prezydenta Andrzeja Dudy, władz miasta z prezydentem prof. Jackiem Majchrowskim i dzielnicy, przedstawicieli Ministerstwa, Kuratorium Oświaty, służb miejskich, dobroczyńców, fundatorów i przyjaciół Zgromadzenia. W programie: sesja naukowa: „Od miłosierdzia do Miłosierdzia” z publikacją książkową, Eucharystia pod przewodnictwem bp Jana Zająca, wspólny posiłek i program okolicznościowy.
1 sierpnia 2018
Transmisję modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęła pierwsza zagraniczna stacja telewizyjna (z Włoch), która korzysta z transmisji on-line prowadzonej na stronie: www.faustyna.pl. Od 1 stycznia 2018 z pełnej transmisji on-line korzysta telewizja kablowa w Polsce, a od 2013 roku – rozgłośnie radiowe w Polsce i USA (11). Transmisja on-line dostępna jest także w aplikacji: Faustyna.pl na android (IV 2016) oraz iOS (X 2017).
Opracowanie: s. M. Elżbieta Siepak ISMM